ניהול נכסים

חברה לניהול נכסים

הנכסים בישראל נחשבים ברובם ליקרי ערך ונרכשים בסכומים לא מבוטלים. המונח נכסים בנויים כולל בתוכו בנייני מגורים, מבני תעשייה מרכזים מסחריים, מגדלי משרדים וכיוצא בזה. חלקם נועד למגורים, אחרים, לעסקים, למסחר, תעשייה וכדומה. כל נכס כזה יש לתחזק היטב על מנת שישרת את דייריו היטב. תחזוקת נכס איננה פשוטה מאחר וקיימות בו מערכות שונות שחלקן מורכבות. יש צורך לשמור על כשירותן, לתקן בהן תקלות, לתחזקן ועוד. חברה לניהול נכסים מתמחה בכל הנושאים הללו ובאחרים נוספים.

העיקרון המנחה פעילות של חברה כזאת הינו כדלקמן: החברה דואגת לניהול תקין של הנכס לאורך כל השנה ושעות היממה ובתמורה היא מקבלת תשלום חודשי מועד הבניין, מבעליו או מכל גורם אשר לו הוא שייך. החברה תהיה אחראית לניקיון קבוע אשר תכיפותו נקבעת בהתאם לצורך. במידת הצורך היא תציב שומר/איש מודיעין בכניסה אליו (שמירה מקובלת במתחמי מגורים בבנייני משרדים ועוד). תדאג לתחזוקה ובקרה של מערכות טכניות ומכאניות הקיימות בבניין, ובין היתר, מערכות חשמל, מיזוג אוויר, מים ואינסטלציה, מערכות סולאריות, מערכות כיבוי אש, מערכות אבטחה וכדומה.

שירותים נוספים הינם שירותי גינון ותחזוקת החצרות שמסביב כולל טיפול במערכת ההשקיה, וכן, תחזוקת עציצים הקיימים בתוך הבניין. מדי פעם יש צורך בשירותים תקופתיים דוגמת ריסוס והדברה, ובנוסף לכל אלו, יש צורך לתת מענה לתקלות פתאומיות בלתי צפויות. את כל השירותים הללו תבצע חברה לניהול נכסים בעזרת חברות ובעלי מקצוע המתמחים כל אחד בתחומו. כך, ינוהל הבניין היטב מבלי שהדיירים יצטרכו להטריד עצמם בבעיות שוטפות שבמקרים רבים, אין להם מושג איך לפתור אותם.

השקט הנפשי שמספקת חברת ניהול שווה את ההשקעה הכספית הנדרשת. חברת ניהול מקצועית עובדת עם בעלי מקצוע קבועים ומקצועיים אשר יש לה ניסיון שוטף עימם. הם יגיעו לכל משימה עם ניידות שירות מאובזרות ובמידת הצורך ישתמשו בחלקי חילוף נדרשים תקניים. כך יישמרו המערכות השונות עם בלאי מועט. נכס המטופל היטב יתרום לאיכות החיים של דייריו וערכו וערך הדירות בו יישמר. יש לכך חשיבות ניכרת בעת שמוכרים או משכירים בו שטחים ודירות.