בניית לוגו

בניית לוגו – על פי מה עושים את זה

כשאנחנו עוברים ליד חנות או עסק מסוים, סביר להניח שאנחנו נראה על השלטים או במקומות אחרים את שם העסק וכן הלוגו שלו. לעיתים השם יוטמע בתוך הלוגו כך שלא יהיה צורך להציג אותו. זה נכון לגבי חברות גדולות וקטנות, עסקים בסדרי גודל שונים, זה נכון כמובן גם לגבי מוצרים עליהם מוטמע הלוגו של החברה.

עולה שאלה, כיצד בונים לוגו באופן רעיוני. באופן מעשי זה די ברור, ברגע שמחליטים על לוגו מסוים, אחרי שמציגים סקיצות שונות, פשוט מעצבים אותו בצורה מלאה בין אם זה בעזרת תוכנות עיצוב, תוכנות ציור או בעזרת פרמטרים אחרים.

מבחינה רעיונית זה כבר עניין מורכב. בניית לוגו זה דבר שהוא הרבה מעבר לשרטוט ועיצוב, זה הרבה מעבר לכל מה שקשור לקווים כלליים. זה עניין שיש מאחוריו הרבה פעמים אידיאולוגיה, חזון, רעיון שלם שדרך הלוגו אנחנו יכולים לבטא אותו באופן כזה, שכל לקוח אשר יראה את הלוגו בכל מקום, ידע לזהות אותו מיד.

כיצד בונים לוגו בצורה נכונה

לפני שנסביר בקצרה כיצד בונים לוגו, חשוב להדגיש, הלוגו זה הפנים של העסק, של החברה, מעבר לאנשים או לכל דבר אחר, כשלקוח רואה לוגו הוא צריך לזהות מיד את החברה ואת מה שהיא מסמלת. זה המשמעות שלו. זה האפיון של החברה בעיניו. לכן חשוב לבנות לוגו בצורה נכונה, בצורה חכמה.

איך עושים את זה? מאפיינים את החברה, את החזון שלה, מאפיינים את העולם בו היא מתנהלת ומה היא רוצה להציע. הלוגו צריך להיות מתאים לקהל היעד אליו החברה פונה. למשל, אם זו תהיה חברה שפונה למשפחות, ילדים, אז מן הסתם הוא צריך להיות רך ונעים. מנגד אם מדובר בחברה שפונה, נניח, לצבאות או ארגוני ביטחון, אז הלוגו צריך לשדר עוצמה, כוח, שליטה.

החזון של החברה צריך לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, בין אם זה באופן בו הלוגו בנוי, באופן בו הוא כתוב, ובמגוון צורות אחרות שיכולים ללמד אותנו על המאפיינים של החברה.