יועץ עסקי

יועץ עסקי – כיצד הוא יכול לעזור לנו

כל מי שפותח עסק, זקוק הרבה פעמים לעזרה, ייעוץ, הכוונה. יש מי שנעזר לשם כך בהוריו, בהנחה והם באים מהתחום, יש מי שנעזר בחבריו ובאנשים אחרים שקרובים אליו, יש כאלה שנעזרים במרצים, מעסיקים לשעבר, מנהלים שהם מכירים או מנטורים מתוך התחום. ויש מי שפונה אל גורמי מקצוע בתשלום בשביל לקבל מהם ייעוץ והכוונה.

אנחנו מדברים כמובן על יועצים עסקיים שמספקים שירות מקצועי בתשלום עבור כל מי שפונה אליהם. יועץ עסקי הפך להיות בשנים האחרונות, אחת מדמויות המפתח בכל הקשור לעסקים קטנים, עסקים חדשים, אך לא רק בעולם תוכן זה, אלא במקרים רבים גם בעסקים מבוססים, עסקים קיימים, כאלה שאינם מצליחים למצות את הפוטנציאל שלהם, כאלה שאינם מצליחים להגיע אל התוצאות המיוחלות.

יועץ עסקי הוא איש מקצוע שלמד את עולם העסקים, בדרך כלל גם מהזווית התיאורטית וגם מהזווית המעשית, יש לו כלים כיצד לאבחן את העסק בצורה נכונה, כיצד לנתח אותו, ובסופו של דבר, כיצד לספק את המידע והכלים בשביל לספק את הייעוץ והעזרה הנדרש ממנו. כל יועץ יכול לבחור עם אילו עסקים הוא מעוניין לעבוד, בין אם מדובר בעסקים קטנים או גדולים, בין אם מדובר בעסקים בתחומים שונים ועוד.

חשוב להזכיר, יועץ איננו חייב להתמקצע דווקא בתחום מסוים של עסק בשביל לספק לו ייעוץ, אך הוא כן חייב להבין מה עושה העסק, מי קהל היעד שלו, מי המתחרים שלו, באילו תנאים הוא עובד ועוד.

כיצד ניתן ייעוץ עסקי

בשלב הראשון, היועץ בוחן את כל הנתונים של העסק, הוא לומד לאבחן אותו, לומד להבין במה בדיוק הוא מתעסק, מול מי מתחרה וכמובן מה הבעיות שלו.

בשלב השני, הוא מכין עבורו תוכנית שאמורה להיות מותאמת ליכולות ולצרכים שלו, תוכנית שאמורה להיות מותאמת לתנאים של העסק.

בשלב השלישי, הוא מכין מטרות, יעדים וכלים שונים לפיקוח ובקרה על התוכנית, על מנת לוודא שהיא פועלת בצורה נכונה, בצורה טובה. כך מעת לעת, נמדדים המדדים השונים ואפשר לראות אם יש התקדמות או אין.