קופה הרושמת

קופה רושמת

קופה רושמת נועדה לחישוב תשלומים המבוצעים בעת ביצוע מכירה. היא נדרשת בחנויות או בבתי עסק המוכרים מוצרים שונים. ניתן למצוא מגוון רחב של קופות רושמות כאשר האלקטרוניות הממוחשבות הן אלה המועדפות בגלל שלל יתרונות שהן מביאות איתן. כל אחת מסוגלת לקבל תשלומים במזומן, בצ'קים, באשראי, בשוברי מתנה וזיכוי ובאמצעי תשלום מגוונים נוספים. את כל הכסף והתקבולים מניחים במגירה הנמצאת מתחת. ניתן לחבר אליה משקל אלקטרוני אשר שוקל כל מוצר המגיע בתפזורת, מחשב את המחיר הסופי ומעביר אותו לחשבון הכולל.

קופה רושמת אלקטרונית ממוחשבת הינה בעלת ביצועים רבים. היא מגיעה עם תוכנה מתאימה שניתן לשלב בתוכה מבצעי מחירים של מוצרים, וכך, להגדיל משמעותית את המכירות. אנשים אוהבים לקנות מוצרים במבצע והיכולת של הקופה לחשב את המחיר הסופי ללא טעות הינה אטרקטיבית מאוד בעיניהם. בנוסף לכך, הכול נעשה אוטומטית וללא מגע יד אדם וכל מוצר מועבר במהירות על פני חיישן הקורא אותו באמצעות סורק הברקוד. כך, מתבצעת המכירה במהירות,  ובימי לחץ עמוסים של סופי שבוע וערבי חג מתקצרים זמני ההמתנה.

ניתן לחבר את כל  הקופות ברשת אחת שעליה ניתן לשלוט ממרכז בקרה ו/או חדרו של המנהל על שורה  של נושאים בהם: מלאי, דיווח נוכחות עובדים ועוד. היא מסונכרנת עם תוכנת הנהלת חשבונות. ניתן לקבל דו"ח מכירה של כל אחת בנפרד או דו"ח של כולן גם יחד. כך, מתאפשרת, כאמור, שליטה חיונית על מלאי, ניתן לזהות מוצר שאינו נמכר היטב ולהחליט על הזזתו למקום אטרקטיבי יותר או לסלקו מהמדף או כל החלטה אחרת לגביו. כל זאת במהירות ובלחיצת כפתור אחת.

ניתן לנהל באמצעותה מועדון לקוחות, לקבל מידע על הרגלי הקנייה שלהם ועוד. יכולת השליטה על אלמנטים אלו ואחרים בחנות תורמת מאוד לניהול מיטבי של כל עסק גדול גם כאשר הבעלים אינם נמצאים בו. התועלת ממנה אף עולה כאשר מדובר על רשת חנויות הנמצאת בפריסה רחבה. מומלץ לרכוש אותה מחברה בעלת מוניטין. ברשותה קופות רושמות מעולות ומקצועיות כאשר המשוכללות ביותר  מגיעות עם מסך מגע מודרני המקל על עבודת הקופאית.