שף על האש

שף על האש – הבחירה הנכונה לאירוע

כשאנחנו עורכים אירוע, לא משנה אם מדובר באירוע קטן או גדול, אחד הדברים החשובים ביותר מצדנו, זה לבחור קייטרינג מתאים לאירוע. לבחור את האנשים הנכונים שיכינו אוכל מתאים עבור האורחים שיבואו לאירוע שלנו. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של אפשרויות, אך אנחנו צריכים לדעת את מי לבחור על פי סגנון האירוע וסוג האורחים אשר אמורים להתארח בו.

אחת הדוגמאות הטובות והקלאסיות אשר נחשבות פופולאריות מאוד היום, היא שף על האש. הרעיון הוא, להזמין איש מקצוע שמתמחה בהכנת בשרים על גריל או באמצעות מתקנים אחרים, והוא יכול לספק לנו תפריט מלא ומגוון, כאשר את כולו הוא מכין בו במקום, לעיתים לעיני האורחים שלנו. בצורה כזו הם נהנים מאוכל טעים וייחודי ואנחנו מצאנו את האיש הנכון עבור האירוע שלנו.

כשאנחנו מחליטים להזמין שף על האש, הרי שאנחנו צריכים לקחת בחשבון שורה של גורמים ומשתנים. בין היתר, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאכן השף אותו אנחנו מזמינים יכול להתאים לסוג אירוע כפי שאנחנו רוצים לייצר, ושהתנאים במקום ובאופן כללי מתאימים לכך. הרי ברור לכל, שאם מדובר באירוע שנערך בימים חורפיים, אז אנחנו נידרש לבצע התאמות שונות בשביל שהוא יוכל להכין את הבשר במקום בצורה אופטימאלית.

מה עלינו לבדוק לפני שאנחנו מזמינים איש מקצוע

הדבר הראשון שעלינו לבדוק זה מה הניסיון המקצועי שעומד לרשותו ומה הידע שיש לו בנושא. לא כל אחד שמתמחה בהכנת בשר בהכרח יכול להתאים לנו, בדיוק כמו שלא כל שף, הוא בהכרח מה שמכונה שף על האש, יש כאלה שאינם מתעסקים בתחום כזה של בישול.

הדבר השני, אנחנו צריכים לבחון מה כולל התפריט שלו, מה בדיוק הוא מכיל והאם זה מתאים לנו. זה נכון הן לגבי סוג המנות והן לגבי איכות הבשר, סוג הבשר ועוד.

הדבר השלישי שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא האם התפריט כולל אך ורק בשרים והאם זה מתאים לכל האורחים שלנו. סביר להניח שיהיו אורחים שלא יאכלו בשר, ואז אנחנו צריכים לבצע התאמות שונות עבורם.