קרוז

קרוז מחיפה – לצאת אל קרוז ישר מהבית

אין זה סוד שישראלים רבים אוהבים לנפוש בחו"ל. חלקם בוחרים לעשות את זה בסופי שבוע או בחגים קצרים, כשהם טסים ליעדים קרובים באירופה, לבד עם חברים או עם בני משפחה, אחרים מחפשים יעדים יותר רחוקים, כאלה שאפשר לנפוש בהם שבוע או יותר, ויש גם מי שמחפש לעצמו יעדים אטרקטיביים, אקזוטיים שכוללים אטרקציות שונות.

אחת האופציות שעומדות בפני כל ישראלי שמחפש לעצמו יעד לנופש, בין אם זה באביב, בקיץ או בתקופת חגי תשרי, זה קרוז. מדובר על שייט בספינה שהיא למעשה משמשת כמין בית מלון צף. הספינה כוללת את כל מה שאנחנו צריכים בשביל לבלות עליה במשך מספר ימים. זה אומר שהספינה כוללת חדרי שינה אטרקטיביים, מסעדות, בתי קפה, חדר כושר, ספא, חנויות, הפעלות ועוד מגוון רחב של דברים שאנחנו יכולים למצוא בכל בית מלון ברמה גבוהה ומעבר לכך.

בישראל יוצאים אל שייט בספינת קרוז מחיפה. הנמל הצפוני שהיה רגיל עם קום המדינה וגם אחר כך לקבל עולים חדשים ממקומות שונים, הפך עם השנים הן ליעד עבור ספינות מסחר, ספינות משא, והן ליעד עבור ספינות קרוז אשר שטות אל יעדים שונים. בדרך כלל מדובר על שייט אל מקומות קרובים, למשל, יוון, קפריסין ויעדים אחרים, כאשר מרבית הנופשים בספינה הם ישראלים. אם מחפשים יעד רחוק יותר, סביר להניח שנצטרך לטוס אל אחת ממדינות אירופה ולקחת משם קרוז.

כיצד בוחרים קרוז מחיפה

על מנת ליהנות מקרוז ברמה גבוהה, אז אנחנו צריכים לדעת גם לבחור את החברה הנכונה וגם את היעד הנכון, יעד שיתאים לנו.

מאחר ומחיפה לא יוצאים קרוזים לכל מקום, אז אנחנו צריכים להסתפק ביעדים קרובים, למשל, אנחנו צריכים להסתפק ביעדים בים התיכון, אך גם אלה יכולים להיות מאוד אטרקטיביים, אם אנחנו יודעים לבחור את החברה הנכונה.

לשם כך, עלינו לדעת מה כל חברה מציעה לנו מבחינת סוג הסירה, מבחינת אופי המסלול ומבחינת פרטים אחרים שקשורים כך או אחרת לקרוז, למסלול ולנקודת היעד הסופית שלו.