זכיינות בישראל - יוסי מלכה

זכיינות בישראל – כל מה שצריך לדעת

ישראל היא אולי מדינה קטנה, אבל יש לה צרכים רבים וצרכנים המעוניינים בהרבה מוצרים בענפים השונים. ישראל תמיד חיקתה את ארה"ב ולכן ישראלים רבים אשר מגיעים לארה"ב מרגישים כמו בבית. אחת מהשיטות שנגיעה ארץ מארה"ב הינה זכיינות בישראל. בישראל, קיימות כ-300 רשתות העובדות בשיטת הזכיינות וזוהי כמות בהחלט לא מבוטלת ביחס לגודלה של ישראל.

גם רשתות מזכות מרחבי העולם, החלו לחדור לישראל, כאשר הן מקימות חנויות של מותגים שרבים מהישראלים מכירים כאשר הם מטיילים בחו"ל.  ניתן למצוא זכיינות בישראל בכל מיני תחומים, מענף המזון, ההלבשה, ההנעלה, הנדל"ן, הרפואה, חברות כוח אדם, ביטוח ועוד.

להיכנס לעסקי הזכיינות ברגל ימין..

מה שחשוב כאשר אדם המעוניין להיכנס אל עסקי זכיינות בישראל, הוא צריך להבין שעליו להישמע להוראותיה וחוקיה של הרשת המזכה. יש להציג את התכנית המפורטת של הזכיין לרשת המזכה וניתן יהיה להעלות הצעות בנושא פיתוח וקידום של הסניף. יש לבדוק כמה רחוק יכולה ללכת הרשת עבור הזכיין. הכוונה היא כמובן מהבחינה התפעולית והניהולית שיקבל הזכיין ממנהליה של הרשת הזכה.

יש להגיש את חוזה הזכיינות לעוה"ד, כך שכל זכיין יוכל להתייעץ עם עורך דינו אשר מתמחה בנושא זכיינות בישראל. אם יהיו אי אילו שהן הערות מצדו של עוה"ד, הוא יסמן אותם וישלח את הערותיו לעוה"ד של הרשת המזכה. יש לוודא כי האינטרסים לא יהיו של צד אחד ולהיות בטוחים כי נכנסים עם רגל ימין לעסק הזכיינות ללא חששות .

לאיזה עסקי זכיינות מומלץ להיכנס?

זו גם שאלה טובה, היות וקיימות רשתות רבות בתחומים שונים. ניתן למצוא יועצים עסקיים אשר, מוכנים לייעץ בנושא לאנשים המעוניינים לנהל חנות של רשת מזכה. ניתן לבחון באמצעות המומחים לייעוץ עסקים בנושא הזכיינות באיזה ענף ניתן יהיה להשקיע במסגרת הזכיינות, איזו רשת מומלצת וכדומה. ייעוץ מסוג זה יסייע עבורכם לבחירה שקולה ונכונה ולעסק , אשר יניב רווחים בהמשך.

יש לבדוק את האזור היטב, לפני שפותחים סניף ולהתייעץ כמובן גם עם הרשת המזכה, בכדי שהעסק יעבוד וזאת לאחר שנעשה חתך שוק וקהל היעד.