מאווררים תעשיתיים

מאווררים תעשייתיים

מאווררים נועדו לאוורר ולקרר חללים וחדרים במקומות שונים. הרוב הגדול הנמכר הוא של מאווררים קטנים שנועדו לבתים, למשרדים, בתי כנסת, מסעדות ועוד. אבל כאשר יש צורך לאוורר חללים גדולים במיוחד יש צורך להציב מאווררים תעשייתיים המסוגלים לספק ספיקת אוויר גבוהה במיוחד. מקומות בהם הם נדרשים הינם אולמות ייצור, מחסנים, אולמות אירועים, רחבות ריקודים וכדומה. הם מגיעים במפרטים שונים, חלקם על בסיסי רגל גבוהים אותם ניתן לכוונן, אחרים על בסיסים נמוכים, יש כאלו אותם תולים על קירות בגובה. יש המגיעים בארגזים תעשייתיים לבטיחות המגנים עליהם ועל האנשים שבקרבתם.

כמו כן, ניתן למצוא כאלו שניתן להציבם במקומות פתוחים דוגמת חצרות של מסעדות, גינות בגני אירועים, תחת פרגולות בגינות פרטיות ועוד. את אלו המיועדים לסביבה חיצונית מייצרים מחומרים העמידים ללחות. הכנפיים יהיו עשויים מאלומיניום, המנועים יהיו מוגנים בקופסאות אטומות הנצבעות בתנור עם צבעים המכילים חומרים נוגדי רטיבות. מאווררים תעשייתיים מגיעים במפרטים שונים. ניתן למצוא מקוטר של 16 אינץ' ועד לקוטר של 30 אינץ'. יש המגיעים עם שלט ו/או טיימר. כולם עם מנגנוני צידוד שמגיעים עד לכ 180 מעלות.

נקודות חשובות שכדאי לדעת

ספיקת האוויר תלויה בעוצמת המנוע, באורך הכנפיים ובמהירות הסיבוב שלהן. הגדולים ביותר ידחפו ויערבלו כמות אוויר גדולה למרחק גדול. במקרים רבים, יותקנו בגדולים שביניהם מנגנונים למניעת התחממות יתר של המנועים. מנגנון זה נועד לשמירה על המנוע אבל גם למניעת התלקחות העלולה לסכן את הסביבה. היצרנים מקדישים תשומת לב רבה לייצור מאווררים בעלי עוצמת רעש נמוכה ככל האפשר. בחללים סגורים הדבר נדרש במיוחד.

מאווררים תעשייתיים צורכים כמות אנרגיה נמוכה, יחסית. גם הגדולים שבהם יהיו זולים להפעלה ביחס לאמצעי קירור אחרים דוגמת מזגנים. כך, שכדאי לרכוש אותם ולחסוך בהוצאות עבור חשמל. העובדה שהם ניידים מאפשרת לקחת אותם לאירועים מחוץ לבית ומאפשרת גמישות רבה בסידור אתרי אירועים. בנוסף, ניתן להפעילם בעזרת גנראטור והם יהיו יעילים גם באזורים בטבע בהם אין תשתית חשמל. מומלץ לרכוש את אלו המיוצרים על ידי יצרנים בעלי מוניטין. הם מספקים אחריות מתאימה למוצרים אלו.