עוד ירושות

עורך דין ירושות – כיצד מוצאים עורך דין בתחום

מכל הנושאים המשפטיים, שקשורים כך או אחרת למשפחה, נדמה שאין הרבה נושאים רגישים כמו נושא של ירושות. אפשר גם להבין מדוע. הרי שחלוקת ירושה משפחתית אף פעם לא רק עניין כלכלי, עניין של חלוקת רכוש או כסף, היא תמיד מעבר לכך.

ירושה זה כל מה שהמת משאיר אחריו, רכוש, כסף, נכסים ושטחים, עסקים. על מנת שאלה לא יילכו לאיבוד או שהמדינה תיקח את זה לעצמה, אנחנו כותבים צוואה למי אנחנו מורישים את כל הדברים שלנו. על פי החוק, הצוואה חייבת להתמלא במאה אחוז, אלא אם מוצגים סייגים מסוימים בעלי משמעות.

כאמור, אף פעם לא מדובר אך ורק בחלוקה של רכוש, כסף וכל דבר אחר, בטח לא כשמדובר בחלוקת ירושה בתוך המשפחה. אם אנחנו מחלקים את הירושה שלנו, תמיד יהיו שאלות למה אחד קיבל יותר ולמה אחד פחות, האם הופעל לחץ חיצוני ועוד. גרוע מכך יכול להיות מצב בו נכנס גורם לא מוכר ודורש חלק מהירושה, מסיבות שונות.

כיצד פותרים את זה

אחד הכלים להתמודד עם מצב שכזה, מראש, הוא דרך עורך דין ירושות. אנחנו שוכרים איש מקצוע, אצלו אנחנו משאירים את הצוואה שלנו והוא אחראי על המימוש שלה. הוא לא בהכרח יכול לספק הסברים למה זה ככה ולא אחרת, אך ברגע שהוא מבצע את הצוואה בצורה הוגנת, אנחנו יכולים להניח, שזו היתה בקשתו של הנפטר.

כיצד מוצאים עורך דין ירושות? אנחנו יכולים למצוא היום, לא מעט עורכי דין שמתעסקים בתחום זה, דרך אתרי אינטרנט שונים . בין אם מדובר בעורכי דין שפועלים כעצמאים ובין אם מדובר בעורכי דין שפועלים כשכירים במשרדים בסדרי גודל שונים.

צריך לציין, מאחר ואותו עורך דין אחראי על כתיבת הצוואה עבורנו, שמירתה ולאחר לכתנו על מימושה, הרי שיהיה נכון מצידנו, לא לחפש עורך דין חסר ניסיון, מישהו שאנחנו לא יכולים לסמוך עליו, מישהו שאנחנו לא יכולים להיות בטוחים שהוא יבצע את הצוואה שלנו כלשונה, עד הנקודה האחרונה במסמך.