מדרסים לנעלי ספורט

מדרסים

על כפות הרגליים מונח כל משקלו של הגוף. לכן, הן חייבות להיות מאוזנות על מנת שהנטל והמשקל יתחלק היטב ועל מנת שהגוף יהיה יציב. ברגע שכף רגל אחת איננה בנויה היטב או שנגרם לה נזק מחבלה או תאונה הרי שעומס רב יותר יוטל על כף הרגל השנייה. הדבר עלול להוביל לשרשרת של עיוותים בברכיים וביציבה הכללית והתוצאות עלולות להיות דלקות בכף הרגל, פגיעה וכאבים בברכיים על מפרקיהם הרגישים ועוד. הבעיות עלולות להוביל לכאבי אגן, לכאבי גב כתוצאה משלד שאיננו מאוזן ועוד.

ניתן לטפל בעיוותים שונים בכף הרגל באמצעות מדרסים המספקים פתרון פשוט אך מתוחכם מאוד. כאשר מגיע מטופל לקליניקה המתמחה בייצורם הבעיה מאובחנת על ידי בדיקת כפות הרגליים שלו ועל ידי בדיקת צורת ההליכה. המומחים מייצרים עבורו שני מדרסים בהתאמה אישית שתפקידם הוא לתמוך בנקודות הבעייתיות. הם מותאמים אחד לשני. כך ההליכה, העמידה והריצה הופכות ליציבות ומאוזנות והבעיות אשר היו קיימות נעלמות.

חשוב לדעת

מבחינים בבעיות שונות בכף הרגליים בהן יש לטפל. חלקן נובעות ממצב מולד או חבלות ותאונות, ואחרות בגלל סיבוכים שנובעים ממחלות כרוניות ואחרות. אחת מהנפוצות מהן היא קשת גבוהה אשר גורמת לכך ששטח הדריכה של כף הרגל קטן יחסית. בעיה נפוצה אחרת היא רגל שטוחה או מה שנקרא בשם הידוע פלטפוס. כאן קיימת צניחה של הקשת האורכית של כף הרגל.  בעיה אחרת בכף רגל נובעת מסכרת חמורה. במצב כזה זרימת הדם לכף הרגל דלילה ובעייתית וגורמת להיווצרות פצעים שעלולים, במקרים קשים, להוביל לנמק ולכריתת רגלים.

קיימים סימפטומים נוספים שמקורם בכף רגל לא מאוזנת. מומחה של חנות אורטופדיה יבנה תבנית של כף הרגל מחומרים שונים ועל פי הם הוא ייצור את המדרסים המתאימים ביותר לכל סיטואציה. בין היתר, מתאימים אותם לספורטאים בענפי ספורט שונים דוגמת: כדורסל, טניס, ריצה, סקי, כדורגל ועוד. יש צורך וניתן להעבירם מנעל אחת לשנייה בקלות, אבל בעת קניית הנעל יש לבדוק אם, אכן, הם מתאימים אליה. יש להשתמש בהם כל העת. מומלץ לפנות למרכז אורטופדי לבריאות שמתמחה, בין היתר, בייצורם לאנשים הזקוקים לכך.