עו"ד דיני עבודה

עורך דין דיני עבודה

כל מדינה מתוקנת דואגת כי העובדים וגם המעסיקים ייהנו מתמיכה חוקית שתרפד את דרכם. המערכת החוקית קובעת את הכללים שביחסים בין עובד מעביד וכך למעשה יש להם מה לעשות בכל מקרה אשר בו עולה חשש כי אי מי מהצדדים לא נהג כשורה כלפי הצד השני. מערכת החוקים טובה לשני הצדדים. היא תורמת הן לעובדים והיא מועילה גם למעסיקים.

בעולם התעסוקה אנחנו עדים לא פעם למחלוקות וריבים הפורצים בין העובדים לבין המעסיקים. במקרים רבים הם מגיעים למבוי סתום והם לא מצליחים לגשר ולפשר על חילוקי הדעות. בדיוק לשם כך ישנם דיני העובדה שנועדו לעשות סדר בדברים.

עורך דין דיני עבודה הוא זה שאליו יש לפנות בכל וויכוח כזה שמתעורר. הליווי המקצועי שלו הוא זה שיועיל לפתור את הבעיה.

עורך דין דיני עבודה – טוב לעובדים

קורה לא פעם כאשר ישנם מעסיקים המנצלים את העובדים שלהם ואת חוסר הידיעה שלהם בדבר ההטבות המגיעות להם על פי חוק. הם לא נותנים להם את כל הזכויות המגיעות להם ולמעשה הם מנצלים אותם מעבר למותר. חשוב שכל עובד יהיה מודע לזכויות המגיעות לו על פי חוק וידע לעמוד על שלו בלי שיתעמרו בו.

על כל חשש או שאלה, כאשר העובד חש כי הוא מנוצל מעבר למותר, מומלץ כי יפנה להיוועץ בעורך דין לדיני עבודה. פעמים רבות החוק אכן יהיה לצדו.

עורך דין דיני עבודה – טוב גם למעסיקים

גם המעסיקים נהנים מדיני עבודה אשר מגדירים את החובות ואת הזכויות שלהם באופן מסודר וברור. מעסיקים רבים מכירים את העובדים הללו אשר מנסים כל הזמן 'למצוץ' אותם עוד ועוד והם מנסים בכל כוחם להשיג זכויות והטבות שלא תמיד מגיעות להם על פי חוק. נדמה להם כי ישראל כמדינת רווחה היא מדינה שתסכים לכל גחמה שכזו. המעסיקים חייבים לדעת כי החוק נמצא לצדם במקרים אשר בהם העובד דורש מעבר למה שמגיע לו.

גם במקרה זה, הכתובת תהיה עורך דין לענייני עבודה. כך יוכל גם המעסיק ליהנות ממיצוי מושלם של כל הזכויות המגיעות גם לו כמעסיק.