עורך דין מיסים

עורך דין מיסים

המדינה גובה מסים מאזרחים ומפעילות עסקית ובאמצעותם מצליחה לנהל את הפעילות הכלכלית של המשרדים הממשלתיים השונים. כל עסק וכל אדם יכולים להרוויח סכומים בלתי מוגבלים אבל חייבים לשלם בגינם את המיסים הקבועים בחוק. השתמטות מתשלום מיסים נחשבת לעבירה שעלולה להפוך, במקרים חמורים, לפלילית. המשמעות לעבירה פלילית הינה מרחיקת לכת בגלל שהעונשים היכולים להיות מושתתים על העבריינים הינם בדמות קנסות חמורים  ואפילו מעצרים וכליאה בבתי כלא לשנים ארוכות.

אחד האלמנטים הנלווים למקרים כאלו הוא רישום פלילי שיכול לפגוע רבות בכל אדם לשנים רבות קדימה. הפגיעות יכולות להתבטא בהיבטים שונים ולפגוע באיכות חיים של כל מי שריצה עונשו ורוצה להשתקם. עורך דין מיסים יכול לייעץ, ללוות, לייצג לקוח נאשם בנסיבות שונות המוגדרות כפליליות, ובמקרים בהם התיק מגיע לבית המשפט, אף לנהלו היטב אל מול הפרקליטות האחראית על ייצוג המדינה. מלבד הפרקליטות ובתי המשפט יש צורך להתמודד במהלך החקירות מול המשטרה ו/או אגפי החקירות ברשויות המיסים.

עבירות מיסים נעשות בנסיבות שונות. לעיתים, בגלל חוסר ידיעה ואי הבנת החוק, במקרים אחרים במכוון בגלל הטעייה, בגלל הסתבכות עקב מצב כלכלי קשה, ועוד. עורך דין מיסים יכול לייעץ בזמן אמת ולמנוע ביצוע עבירות, הוא יכול להיכנס לתמונה כבר בראשית תהליך האישום נגד החשוד ובכך, למנוע הסתבכות נוספת עמוקה יותר. ככל ששירותיו יתקבלו מהר יותר, כן ייטב ללקוח ולבני משפחתו. הוא יכול לתמוך וללוות, למנוע מעצרי שווא, לתדרך לקראת שימוע וחקירות, לשחרר עד גמר ההליכים המשפטים ועוד.

עורך דין מיסים ייצג את הלקוח אל מול גורמי החקירות והאכיפות. כאשר הוא יקבל לידיו את התיק הוא יבדוק אפשרות לסגור אותו ללא אישום פלילי ועם קנסות ואישום בעבירות טכניות. במידה והדבר לא יסתדר, הוא יכתוב כתב הגנה אשר במסגרתו הוא יגן על הלקוח. הוא ישתמש בתקדימים משפטיים, יספק מסמכים פיננסיים ואחרים ויטען כנגד עורכי הדין היריבים. הצלחה עבורו יכולה להימדד בפרמטרים שונים על פי הנסיבות ביניהם: סגירת התיק, ביטול רישום פלילי, הסתפקות בעבירות טכניות שמשמעותן קנסות בלבד, ו/או הקלות אחרות המתבטאות בהקלה בעונש.