גופי תאורה - טכנולייט

גופי תאורה

כל הנושא של התאורה חווה מהפך של ממש בשנים האחרונות. אם עד לפני שנים לא רבות ידענו כי נורה או פלורסנט קונים בחנות טמבור או לחילופין בחנות 'סופר', הרי שהיום עולם התאורה הוא כל כך גדול עד שיש לנו חנויות המיועדות במיוחד לממכר תאורה.

החנויות הללו מציעות גופי תאורה בדוגמאות שונות ומגוונות. כך ניתן למעשה להתאים לכל חלל את סוג התאורה הרצוי, הן מבחינה עיצובית והן מהבחינה הפרקטית.

תאורה מתאימה לכל מצב

גופי התאורה מספקים לנו מענה לכל חלל ולכל מצב.

כך לדוגמא אנחנו יכולים לבחור גופי תאורה עוצמתיים ובהירים לסלון אך נוכל לגם לשלב תאורה רכה אותה נוכל להפעיל באופן נפרד. כך שלמעשה יהיה לנו מענה מושלם למגוון הצרכים והמטרות שיש לנו בסלון שלנו.

תאורת גינה

גם תאורת הגינה היא שונה מאוד מהתאורה שהייתה עד כה. מתאורה פונקציונלית בלבד אשר כל מטרתה הייתה 'לגרש' את החשיכה, הפכה התאורה למעניינת וממוקדת. כיום ניתן לעצב מחדש את הגינה ולהעניק לה מראה ייחודי יותר רק הודות לתאורה המיוחדת. התאורה שמחולקת ומותקנת באופן כזה שהיא מאירה את החלקים הרצויים בגינה בהתאם לבחירה ועיצוב אישי.

תאורה במטבח

תאורה למטבח דורשת מאתנו מצד אחד אור חזק שיסייע לנו לתפקד היטב במטבח ולשלוט על הבישולים ועל הכנת המזון. מנגד, בשעת הארוחה אנחנו נעדיף לפעמים את התאורה הרכה יותר שלא תדקור את העיניים ולא תיצור אי נוחות. גם במטבח, בדיוק כמו בסלון, אפשר לגוון ולבחור בגופי תאורה שונים שיתאימו לכל המצבים.

עיצוב תאורה זה עניין למומחים

עיצוב התאורה הוא נושא שהמומחים עשויים לסייע לנו בכך מאוד ולא כדאי לוותר על הליווי שלהם.

חשוב לדעת כי לעיתים, דווקא התאורה היא זו שלמעשה יוצרת את הרושם של הבית או של החלל הרצוי. התאורה שמעצבים אותה בצורה נכונה, ממקדים אותה בנקודות הנכונות ומכוונים אותה לעוצמה הרצויה, היא התאורה שתיתן לנו את המענה המושלם בסופו של דבר.

חשוב לזכור כי בכל מקום ולכל מטרה יש לבחור בתאורה הייחודית והמתאימה. אם אלו מסעדות ואם הם בתי מלון. בתים פרטיים או מוסדות חינוך.