מסגרת תמונה - יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות – כיצד בוחרים את האיש הנכון

כשאנחנו ניגשים לבנק לקחת משכנתא לצורך רכישת בית חדש או אפילו אם אנחנו רוצים למחזר משכנתא קיימת, הרי שיש לנו אפשרויות שונות. אנחנו יכולים לקבל את כל מה שהבנק אומר ולהסכים לכל הצעה שהבנק מציע לנו, בין אם היא טובה עבורנו ובין אם לאו. אופציה אחרת היא להיעזר ביועץ חיצוני, מקצועי, על מנת לבצע תהליך קבלת החלטות נכון.

לשם כך בדיוק אנחנו נשכור יועץ משכנתאות. מדובר ביועץ שיכול לעזור לנו גם להבין טוב יותר את כל התחום של המשכנתאות, אך מעבר לכך הוא גם ידע לספק לנו את כל המידע הנדרש על מנת שנוכל לקבל החלטות בצורה מושכלת וטובה. זה אומר שהוא יסביר לנו בדיוק איך שוק המשכנתאות עובד, על מה אנחנו צריכים להסתכל, מה בדיוק אנחנו אמורים לבחון, כיצד אנחנו אמורים להחליט מה המסלול הנכון עבורנו ועוד. כל פרט כזה יכול לעזור לנו בצורה כזו או אחרת.

כעת עולה השאלה, כיצד אנחנו בוחרים יועץ משכנתאות. לשמחתנו הרבה, היום זה הרבה יותר קל, ולו בגלל העובדה שיש הרבה יותר אנשי מקצוע שעוסקים בכך, יש הרבה יותר מקומות שמכשירים יועצים, יש הרבה יותר כלים שמאפשרים ליועצים לספק את המידע הנדרש בנושא.

כיצד לבצע את הבחירה הנכונה

ראשית, אנחנו צריך לבחון מה בדיוק אנחנו מחפשים, מה בדיוק אנחנו צריכים ובהתאם לכך להחליט אל מי לפנות ובאיזה שלב.

שנית, אנחנו צריכים לוודא שמדובר ביועץ חיצוני, יועץ שאיננו עובד בשום גורם שיש לו אינטרס בתחום. בצורה כזו אנחנו נוכל להפיק את התועלת המרבית מהייעוץ. הרי אם מדובר בייעוץ משכנתאות מוטה לצד כזה או אחר, אנחנו לא נרוויח מכך שום דבר.

שלישית, אנחנו צריכים לוודא שמדובר ביועץ שיכול לספק מידע בהתאם לתנאים שעומדים לרשותנו. אין טעם שנעבוד עם יועץ שיכול לייעץ למי שעומדים לרשותו סכומים או תנאים, שאנחנו לא מכירים ולא מתקרבים אליהם.

לפני סיום נדגיש, יועץ משכנתאות אמור לספק כלים ומידע, אך את ההחלטה הסופית אנחנו אמורים לקבל בעצמנו.