מחשבה נלפ

Nlp

אנ אל פי (nlp) או בתרגומו העברי ניתוב לשוני פיזיולוגי היא שיטה המציעה מגוון טכניקות ומיומנויות פסיכולוגיות שמטרתן יצירת השפעה ושינוי במחשבות, רגשות והתנהגויות.  השיטה נועדה לשיפור התקשורת הבין אישית והתוך אישית מתוך מטרה לקדם את המשתלמים בה וחווים אותה. את המיומנויות הנרכשות ניתן ליישם בחברה, בעבודה, במשפחה ובתחומים אחרים. כל אדם אשר מרגיש שהוא תקוע בחייו או בעבודתו יכול להגיע ולרכוש מיומנויות שונות שיסייעו לו לפרוץ קדימה.

השיטה פועלת במספר תחומים.  הראשון הוא הניורולוגי עצבי שבמוח על ידי השפעה על חושים שונים. השני הוא בתחום לשוני, והכוונה כאן היא ללימוד דפוסי תקשורת מילוליים ולא מילוליים. על ידי שילוב של שני האלמנטים הללו, ניתוחם ותרגולם, ניתן לשנות דפוסי התנהגות אצל אנשים מתוך כוונה לשפרם ולהתאימם לסביבתם ולאורח חייהם. כך, יוכל המתנסה בשיטה זאת להשפיע טוב יותר במשפחה. בעבודה, בחברה ועוד. הוא יוכל למלא משימות שונות טוב יותר ולהגיע להצלחות שקודם לכן היו נמנעות ממנו.

הטכניקות שמקבלים בקורס

באמצעות קורס NLP הכולל טכניקות לימוד שונות ניתן ללמוד לנהל רגשות והתנהגויות, ללמוד איך לצאת ממשברים נפשיים ואחרים, איך להיות קשוב יותר לסביבה  הקרובה, לעמיתים לעבודה, לעובדים אשר אותם מנהלים ועוד. כל אלו יסייעו להגשמה עצמית בתחומים שונים. עבור איש עסקים הדבר יכול לסייע לקידום העסק, להביא לשליטה רבה יותר עליו ועל תחומים שונים בו. לאיש משפחה – ללמוד להכיל את בני הזוג והילדים ובני משפחה יקרים אחרים.

קורס NLP נמשך מספר חדשים וניתן ללמוד במהלך שעת הבוקר ו/או אחה"ץ. יש מינימום שעות חובה של כ130 שעות  שיש ללמוד על מנת לספוג את כל החומר הנדרש. צוות מדריכים ומורים המתמחה בתחומים שונים יעביר את שיעורים ואת הסטאז המונחה ועוד.  מומלץ ליצור קשר עם מכללה בעלת מוניטין אשר אצלה ניתן לעבור קורסים ראשונים ובסיסיים ולהמשיך להשתלם מתוך מטרה לקבל הסמכה כמאמני, מומחי ומטפלי NLP. הקורסים הבסיסיים והמתקדמים יוסיפו רבות לאיכות החיים על ידי רכישת מיומנויות שלא היו מוכרות קודם לכן וחיזוק אחרות שהיו קיימות אבל לא הגיעו לידי מיצוי.