כתיבת רעיונות - פעילות ODT

פעילויות odt – כיצד מעבירים אותן בצורה נכונה

בדרך כלל, כשאנחנו שומעים וקוראים על פעילויות שונות, ימי גיבוש וכדומה, אנחנו מסתכלים על כל העניין מנקודת המבט של המשתתפים, אך אנחנו צריכים לזכור שיש גם את מי שמארגן ומפעיל את אותן פעילויות. אותם אנשים הם הכוח המוביל, המניע והחשוב של הפעילויות השונות. אם הם לא ידעו כיצד לבצע את העבודה שלהם, אז מן הסתם, כל מי שמגיע אותן פעילויות, לא ייהנה ולא יפיק תועלת מהן.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות במקרה של פעילויות ODT. מדובר על פעילויות אשר הולכות ותופסות תאוצה בשנים האחרונות, בין היתר בזכות העובדה שיותר ויותר גורמים, יותר ויותר חברות עסקיות החלו להיכנס לתחום, לא רק בצד של ההפעלות אלא גם בצד של המופעלים. לא מעט מקומות עבודה שולחים את העובדים שלהם אל ימי גיבוש וימי כיף שכוללים פעילויות בתחום זה. כמו כן, זה נכון לגבי תנועות נוער, בתי ספר, חוגים ומקומות אחרים.

בכל אחת מהפעילויות ובכל אחד מהמקומות בהם נערכות פעילויות ODT, אנחנו נוכל למצוא מדריכים מקצועיים שמתמחים בתחום. כעת עולה השאלה, כיצד אנחנו יכולים לדעת שמדובר במדריכים טובים או יותר נכון, מי הם מדריכים טובים בתחום זה?

מדריכים טובים לפעילות ODT

בשביל להיות מדריך טוב, צריך להתחיל מהבסיס וזה אומר שני דברים. ראשית, לדעת להתאים את הפעילות לסוג האנשים שמגיעים אליה. בין אם זה מבחינת גיל, מנת משכל, ניסיון, ידע, וכל פרט אחר שיכול לעזור. שנית, חשוב מאוד לדעת להיות בקשר, להיות תקשורתי, שירותי, לא לשמור על דיסטנס ועל ריחוק. אומנם מדובר במדריכים, אך זו לא הדרכה נוסח צבא, בסופו של דבר כולם נמצאים שם בשביל הכיף.

מעבר לכך, מדריך טוב יודע לקרוא את המצב, הוא יודע כיצד לנווט את הפעילות שתהיה מעניינת, איכותית, שזו תהיה פעילות שכולם ייהנו ממנה ויפיקו תועלת.

נקודה אחרונה, מדריך טוב הוא מישהו שיודע לעבוד בצוות, הן עם מדריכים ומדריכות אחרות והן עם האנשים שבאים לפעילות. בצורה כזו כולם נהנים וכולם מפיקים תועלת.