עונש על נהיגה בשכרות

אחת העבירות הכי קשות בתחום התעבורה, היא נהיגה בשכרות. זה לא מפתיע, שכן המדינה מעוניינת להתמודד עם מצב זה על מנת למנוע מצבים חוזרים ונשנים בהם נהגים עולים על הכביש אחרי שהם שתו אלכוהול. 

כפי שאנחנו יודעים, צריכת אלכוהול יכולה להוביל למצב של חוסר התמצאות, מצב של חוסר הבנה מה בדיוק קורה מסביב, מצב בו אנחנו לא מודעים למעשים שלנו וכמובן שאם אנחנו עולים על הרכב במצב כזה, זה עלול להוביל לכדי מצב בו אנחנו נסכן את עצמנו, את הנוסעים עמנו, נהגים אחרים וכן הולכי רגל. 

על מנת להתמודד עם מצב כזה, המדינה החליטה להחמיר בכל מה שקשור בעונש על נהיגה בשכרות, בין אם זו עבירה ראשונה ובין אם זו עבירה חוזרת. צריך לומר, עם זאת, שבמקרים מסוימים המדינה מקלה, אם למשל מדובר על כמות אלכוהול קטנה או אם מדובר בנהג שמעולם לא ביצע עבירת תנועה ומביע חרטה על ביצוע עבירה זו. 

עונש על נהיגה בשכרות יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, למשל, שלילת רישיון למשך תקופה של שנתיים לפחות, אם מדובר על עבירה חוזרת, זה יכול להגיע גם לארבע שנים לפחות. במקרים מסוימים, כאמור, השופט יכול לתת עונש קל יותר אך עליו להסביר מדוע נהג כך. 

כיצד מתמודדים עם ענישה על נהיגה בשכרות

צריך לומר, יש כלים כיצד להתמודד עם מצב בו אנחנו חשודים בנהיגה בשכרות. אחד הכלים זה פשוט לנסות ולהוכיח שלא היינו שיכורים. למשל, אם אנחנו מצליחים להוכיח שהכלים אשר בעזרתם נקבע שאנחנו ככה, לא היו תקינים ולא יכלו לספק תוצאות אמינות. 

כמו כן, אנחנו יכולים להיעזר בכלים שונים בשביל להוכיח, שלא נהגנו בשכרות וזו טעות של המשטרה. כמובן שלשם כך אנחנו נידרש לשכור עורכי דין שמתמחים בדיני תעבורה ויכולים לייצג אותנו בצורה נאמנה בבית המשפט, יכולים לספק הוכחות מתאימות ולטעון עבורנו את מה שנדרש על מנת להפחית את העונש ואולי אפילו, להימנע לגמרי מכל אפשרות להעניש אותנו, כך או כך, בכל מקרה.