רכב משוריין

הסעות עם רכב משוריין – להסיע אורחים בסטייל ובביטחון

כשאנחנו מזמינים אורחים מחו"ל לבקר בארץ, בוודאי אם מדובר באנשים חשובים, תורמים, אנשי ממשל, אנשי אקדמיה, או כל גורם אחר, הרי שאנחנו רוצים לספק להם שהות מוצלחת, נעימה, שהות שתגרום להם לרצות ולחזור לארץ שוב. אחת כמה וכמה אנחנו רוצים לספק להם שהות בטוחה כאן, בוודאי אם הם מתכוונים לבקר באזורים שהם תופסים, בצדק או לא בצדק, כמסוכנים.

אחת האופציות שעומדות לרשותנו היא לספק להם שירות הסעות עם רכב משוריין. אנחנו יכולים לשכור חברה שתספק את השירות ואנחנו יכולים לספק להם בעצמנו שירות הסעות כאשר אנחנו לא בהכרח משתמשים ברכב שלנו לשם כך, אלא שוכרים רכב משוריין מחברה חיצונית. באופן טבעי האופציה הראשונה היא עדיפה, היא הרבה יותר הגיונית ופשוטה.

ייתכן מאוד שלנו העניין ייראה כחסר משמעות או כעניין של בטיחות יתר, אך עבור מי שמגיע מארצות שונות שאינן מכירות את הסיטואציה שמתרחשת כאן, אלא דרך מסכי הטלוויזיה והתקשורת, הכתובה או האלקטרונית, אזי שאופציה של הסעות עם רכב משוריין הוא הכרחי. הם בוודאי פוחדים וחוששים לחייהם, לכן סביר להניח שהם יעדיפו להשתמש ברכב כזה ולא להסתפק ברכב פשוט.

כיצד רכב משוריין יכול להגן עליהם

הרעיון של רכב משוריין הוא פשוט, מדובר ברכב שיש בו אמצעי מיגון שונים ששומרים על הנהג והנוסעים ברכב מאפשרויות חבלה שונות. למשל, מרבית הרכבים המשוריינים חסינים מפני כדורי רובה וכן מפני אבנים או חפצים אחרים. מדובר על שמשות עבות, חזקות, בדרך כלל גם כהות, כך שאי אפשר לדעת מי נמצא בתוך הרכב.

מעבר לכך, הרכב יכול להכיל גם סורגים מיוחדים בשביל למנוע מצב שאנשים מבחוץ ירצו וינסו לזרוק עליו חפצים שונים. עוד אפשרות, רכב משוריין יכול להכיל פח כבד וחזק יותר מפחד רכב רגיל, מה שכמובן יאבטח אותו ברמה גבוהה יותר מרכב רגיל.

ישנם עוד אלמנטים שונים שאמורים להבטיח את שלום הנהג והנוסעים, הכל תלוי מה אנחנו מחפשים וכמה אנחנו באמת מוכנים להשקיע ברכב משוריין ברמה כזו או אחרת, עבור האורח שלנו.