דשא -

דק סיננטי – למי ולמה הוא יכול להתאים

כשאנחנו חושבים על שימוש בדקים, אז אנחנו נוטים לחשוב על מקומות כמו טיילת, גני אירועים, בריכות, אזורים שאמורים להיות מיועדים לשימוש כלל הציבור. אומנם שם אנחנו נמצא בדרך כלל דקים מסוגים שונים, אך הם לא המקום היחידי. שכן גם אצלנו בבית או בעסק, אנחנו יכולים להתקין דקים, בין אם זה לשימוש לצורכי עיצוב ובין אם זה לשימוש לצרכים אחרים, צרכים פרקטיים.

השאלה היא, איזה סוג דק אנחנו נבחר להתקין. אנחנו יכולים לבחור בין דק רגיל, דק שעשוי עץ מלא או עץ אמיתי אחר, לבין דק סינטטי, דק שנראה בדיוק כמו עץ, מעוצב באותה צורה אך עשוי מחומרים אחרים, איכותיים לא פחות.

סביר להניח שלא מעט אנשים שואלים את עצמם כעת, מדוע לבחור דק סינטטי אם אפשר לבחור דק אמיתי. התשובות לכך הן פשוטות. דק סינטטי הוא הרבה יותר זול, הרבה יותר נוח לשימוש, וכאמור, הוא מעוצב בדיוק כמו דק מקורי, ולכן מבחינת העיצוב שלו, אנחנו לא נראה שום הבדל, רק השימוש בו הרבה יותר נוח והעלויות שלו הרבה יותר נמוכות.

איפה רצוי להתקין דק סינטטי

יש מקומות מסוימים בהם משתלם יותר להתקין דק סינטטי על פני דק אמיתי. למשל, אם אנחנו רוצים להתקין דק בשטח חיצוני, עלינו לקחת בחשבון את השפעות הסביבה על הדק, בין אם זה אומר, גשם, שמש, לחות, רטיבות, אשר יכולים להשפיע על הדק ולהרוס אותו. דבר שלא יקרה במקרה של דק סינטטי.

אם מדובר על מקום עליו עוברים הרבה אנשים, בין אם זה מקום פרטי, ציבורי, מסחרי או אחר, אנחנו צריכים לחשוב על השחיקה של הדק. ככל שיעברו יותר אנשים הוא יישחק יותר וזה יהרוס אותו. לכן משתלם להתקין דק סינטטי שלא יישחק.

כמו כן אנחנו צריכים לקחת בחשבון את כל העניין של עלויות התחזוקה. אם אנחנו רוצים להתקין כמות גדולה של דקים במקום מסוים, מוטב שנתקין כאלה שלא נצטרך לתחזק אותם. זה יעלה לנו כסף ויגבה מאיתנו לא מעט זמן.