חותמת - זכיינות בישראל

זכיינות בישראל

ישראל בעידן של היום, היא הרבה יותר קפיטליסטית ומסחרית מאשר בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת. האינפלציה הגדולה של שנות ה-80 הסתיימה לה ואפשרה להרבה בעלי עסקים לנשום לרווחה ולהתפתח. זכיינות בישראל, הייתה מילת המפתח והאזרחים בארץ כבר החלו לראות את הסניפים הראשונים של רשתות מזון מצליחות כגון המבורגרים של מותגים ידועים שנראו רק בחו"ל באותה התקופה.

גם מותגי חברות שכירות הרכב החלו להיראות בארץ והזכיינות החלה להתפתח באותה התקופה. למעשה כל נושא הזכיינות, הגיע לישראל מארה"ב ללא ספק כל נושא זכיינות בישראל, היה רעיון חכם אשר אפשר לזכיינים רבים להתפתח ולרשתות המוכרות להתרחב אף יותר.

שיטת הזכיינות נולדה לפני כ-160 שנה

יש לדעת, כי שיטת הזכיינות, נולדה לפני כ-160 שנה והיא משרתת מאז ועד היום, חברות רבות בעולם המודרני. הזכיינות למעשה, באה לשרת עסקים פרטיים, אשר מעוניינים להתרחב באופן קל מאשר בשיטה המסורתית הכרוכה בחבלי לידה קשים ולא תמיד עסקים אלה מצליחים. כאשר קיים עסק שהוא מוכן מכל בחינות, הרבה יותר קל לנהל אותו ולהפיק ממנו רווחים נאים. זו הסיבה כי בשנים האחרונות כל נושא זכיינות בישראל רם עור וגידים, במיוחד במצב הכלכלי הבלתי יציב שהוא כה אופייני למדינתנו.

הזכיינות המפורסמת ביותר שהגיעה לישראל ופתחה שערים לחברות זכיינות נוספות

אחת מרשתות זכיינות בישראל אשר זכתה לפופולאריות הרבה ביותר הינה חברת מקדונלדס, כאשר בכל הארץ קיימים סניפים רבים של רשת זו. מי שמנהל עסק זכיינות מצליח, יודע כי ההשקעה שלו בטוחה ולכן, יעדיף להגיע לרשתות ומותגים מוכרים, אם בענף המזון, ההלבשה , ההנעלה הנדל"ן ועוד. מי שמעוניין לנהל עסק של חברה מזכה, יהיה חייב לעמוד בכללים של כל חברה, כאשר הוא יהיה מקושר בחוזה מולה ויפעל על פי הוראות אלה.

הצמיחה של עסקים הפועלים בשיטה זו של זכיינות עולה בארץ ב-10% בכל שנה וגם זו עלייה בקצב יפה. לא מעט אנשי עסקים בארץ, כבר הבינו את היתרונות של שיטה זו והם מנסים להשיג זכיינות אטרקטיבית מרשתות שונות מרחבי העולם.